Головна < Корисне < П'ять шляхів до серця дитини
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0% [0 Голоса (ів)]
Дата публікації: 01.09.2012

П'ять шляхів до серця дитини 

 

  • Перед вами - діти.
  • Вони поводять себе як діти.
  • Буває, що їхня поведінка дратує батьків.
  • Якщо я виконуватиму свої батьківські обов'язки і любитиму дітей, незважаючи на їхні провини, вони виправляється, коли подорослішають.
  • Якщо я люблю їх, незважаючи ні на що, вони відчуватимуть впевненість у собі і мою підтримку.
  • Дітям необхідна любов батьків — це одна з найголовніших потреб дитини. Висловлювати свою любов дитині батьки можуть через дотик, слова заохочення, час, подарунки, допомогу.

Дотик — один із найважливіших проявів любові дитини. Тактильна ласка однаково важлива як для хлопчиків, так і для дівчаток. Тому, коли ви виражаєте свою любов за допомогою ніжних дотиків, поцілунків, цим можна сказати набагато більше, ніж словами: "Я тебе люблю".

Слова заохочення. Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Проте не треба хвалити надто часом, тому що слова втратять усю силу і сенс. Пам'ятайте, кожна похвала має бути обґрунтованою та щирою. У спілкуванні з дитиною намагайтеся говорити спокійно і м'яко, навіть тоді, коли ви незадоволені. Слід менше вимагати від дитини і частіше просити її:"Ти не міг би...", "Може зробиш...", "Мені буде приємно, коли ти...". Якщо у вас вирвалося грубе зауваження, слід вибачитися перед дитиною. Пам'ятайте, що постійна критика шкодить їй; бо вона аж ніяк не є доказом батьківської любові. Кожного дня даруйте дитині слова підтримки, заохочення, схвалення, ласки, що свідчитимуть про любов до неї.

Час — це ваш дарунок дитині. Ви ніби говорите їй: "Ти потрібна мені. Мені подобається бути з тобою". Іноді діти роблять погані вчинки саме з метою, щоб батьки звернули на них свою увагу: бути покараним краще, ніж бути забутим. Проводити час разом — значить віддати дитині свою увагу сповна. Форми спільного проведення часу в кожній сім'ї різноманітні. І коли ви не зайняті, хоча б кілька годин на тиждень подаруйте їх в першу чергу своїй дитині