Головна < Роботи Учнів < Проект "Віртуальний Музей" < Світ писанкарства… Дивний і безмежний…
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0% [0 Голоса (ів)]
Дата публікації: 18.04.2014

Світ писанкарства… Дивний і безмежний…  

      Світ писанкарства… Дивний і безмежний… У його полоні учні нашої школи живуть вже третій рік. Завдяки співпраці навчального закладу з волонтером із Києва, народним майстром мистецтв України Юлією Юріївною Горобей, школярі пізнають глибини і секрети, неповторність і чарівність творення Великодньої писанки. На жаль, багато людей думають: «яйце як яйце», але це не так. Своїми витоками писанкарство сягає сивої давнини та відбиває уявлення наших предків про навколишній світ. Мова їх орнаментів – це мова добра, оберегу та миру. Прислухаймося до неї, приєднаймо свої руки і серця у символічному колі, в центрі якого найпрекрасніша писанка Всесвіту – Земля.
    Наші захоплення не залишають байдужими і гостей школи.
    Минулого літа, на запрошення нашого мецената, Героя України, васильківчанина Івана Миколайовича Гути, школу відвідав начальник департаменту культури Тернопільської облдержадміністрації Григорій Платонович Шергей. Він був приємно подивований, що звичайна сільська школа має «Писанкарську майстерню», ще й яку! Побачене його наштовхнуло на думку, щоб учні школи, разом з майстринею, сформували пано з писанок, які характерні для Тернопілля, та подарували його Коломийському музею писанки.
     17 квітня 2014 року…І ось ми в дорозі… Делегацію школи представляли наша волонтер-писанкарка Юлія Юріївна Горобей, директор спеціалізованої школи І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с.Васильківці Гусятинського району Тернопільської області Байталюк Світлана Анатоліївна, вчитель трудового навчання та образотворчого мистецтва навчального закладу Сисак Ігор Омелянович та найкращі юні писанкарі, яких вибрала майстриня Цвинтарна Люда (5 клас), Ситник Денис (6 клас), Гедзик Аджеліна (7 клас) і я, Стельмах Таня (9 клас). Наш подарунок їде у КОЛОМИЮ у єдиний у світі музей «Писанки»!  Наша творча мама Юлія Юріївна сформувала картину з писанок нашого краю, яку ми і подарували  диво-музею.
Я ніколи не могла подумати, що у такому, як здається на перший погляд, маленькому яєчку, може поміститися такий великий музей. Нас дуже гостинно прийняли господарі на чолі з директором закладу Ткачук Ярославою Юріївною, кожному юному писанкарю підготували солодкий подарунок, для нашої «Писанкарської майстерні» – гуцульські писанки та книгу про музей, а для всієї делегації – дивовижні екскурсії музеєм «Писанки», Національним Музем Народного Мистецтва Гуцульщини та Покуття і майстер-клас з виготовлення великодніх пташок. Мандруючи залами музеїв, було відчуття, наче ми опинилися у минулому Гуцульщини та Покуття.
     Наша поїздка була дуже насиченою і мені хочеться розповідати й розповідати всім про столицю гоцульщини - чудове містечко Коломию. Усіх вражень просто не передати словами. Тому, я просто раджу всім відвідати місто Коломию і, обов’язково, у самому серці писанкарства помилуватись дивами цього сакрального мистецтва, а також, погордитися тим, що і наша школа вписала свою сторінку в історію музею. Адже – краще раз побачити, а ніж сто разів почути!
     Учениця 9 класу спеціалізованої школи І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с.Васильківці Гусятинського району Тернопільської області Стельмах Таня.