Головна < Школа < Самоврядування
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 100% [1 Голос]

Як працює учнівське самоврядування у Васильківцях 

Учнівське самоврядування допомагає керівництву школи у вихованні творчої, соціальне активної особистості, здатної до саморозвитку й самореалізації. Це можливість для кожного учня визначити своє місце в спільному житті дитячого колективу, реалізувати свої здібності та можливості. Завдяки роботі в шкільному самоврядуванні учні готуються до свідомої участі в суспільному житті, до адаптації в умовах швидкоплинних змін.

В спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці діють кілька  дитячих об’єднань.

Учнівська шкільна молодіжна організація «Сокіл» охоплює учнів 10 -11 класів. «Соколи»  щорічно беруть участь у районних змаганнях, де демонструють вміння стройового вишколу, вокальні, кулінарні та спортивні таланти, а також знання історії України. У 2011/2012 н. р. команда «соколів» нашої школи зайняла перше місце на районних змаганнях, присвячених 65 річниці утворення УПА.  

Учні 1-4 класів задіяні у краєзнавчій грі-подорожі «Галичаночка». У зборі та систематизації краєзнавчого матеріалу дітям допомагають наставники молодших школярів, які працюють під керівництвом класоводів та педагога-організатора.

Також  у школі діє рух «Стежиною батьківського краю», що діє в рамках Всеукраїнського руху «Моя земля – земля моїх батьків». Він має чотири напрями: «Еколог», «Милосердя», «Оберіг», «Слово у пісні  - пісня у слові», та охоплює учнів 5-9 класів.

З ініціативи педагога-організатора та класних керівників восени 2011 року у школі провели ярмарку-розпродаж «Дари осені», яка дуже сподобалась всім учням.

Варто зазначити, що заступник з виховної роботи, педагог-організатор, класні керівники виступають у ролі наставників і консультантів, надають методичну та практичну допомогу школярам, координують співпрацю об’єднань.

У школі активно працює учнівський комітет.

Мета і завдання учнівського самоврядування тісно пов’язані з роботою педагогічного колективу, який у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про охорону дитинства” іншими законодавчими актами України, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним статутом.
Педагогічний та учнівський колективи школи разом працюють над вирішенням проблеми інноваційного підходу до реалізації сучасних принципів виховання школярів, реалізація якої здійснюється такими шляхами:

  • використання науково - пізнавального потенціалу освітніх галузей, пошукових  інтерактивних та комунікативних технологій з метою піднесення ефективності навчально-виховного процесу, виховання юного громадянина України; 
  • впровадження сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи.

Мета учнівського самоврядування:

  • розвиток організаторських здібностей в учнів школи, залучення їх до проведення навчального та виховного процесу;
  • виховання національної свідомості, соціальної активності особистості, любові до рідної землі свого народу;
  • формування правової культури, естетичного світовідчуття;
  • прищеплення та розвиток моральних почуттів;
  • організація здорового способу життя.

Завдання учнівського самоврядування:

   • формування і розвиток гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної свідомості;
   • участь у розробці плану роботи на новий навчальний рік;
   • підготовка та проведення свят, виставок, конкурсів, змагань;
   • забезпечення порядку: організація чергування по школі, в класах;
   • організація пізнавальної, фізкультурно-оздоровчої діяльності;
   • організація роботи із збереження шкільного майна;
   • організація роботи із благоустрою території школи;
   • контроль за відвідуванням учнями школи;
   • заслуховування звітів органів учнівського самоврядування.

Учнівський комітет організовує такі шкільні свята: «Свято врожаю», «Свято квітів», осінній ярмарок-розпродаж.

З ініціативи педагога-організатора Ващишин І.Л. учні школи їздили в Карпати.

Разом із дирекцією та вчителями учком щорічно організовує прибирання території навколо школи та за її межами.